środa, 24 maja 2017

"Ghetto Gospel" (2Pac cover)


     Na początku 2015 roku zamieściłam na YouTube piosenkę w całości. Był to cover utworu "Ghetto Gospel" autorstwa słynnego rapera 2Paca. Gościnnie w refrenie śpiewa również Elton John.

Bardzo lubię słuchać utworów 2Pac'a, ponieważ mają głębokie przesłanie, które trafia do każdego człowieka. Własne przeżycia, emocje odzwierciedlają refleksje nad istotą człowieczeństwa.

     "Changes" - jest moją ulubioną piosenką rapera. Pamiętam, kiedy po raz pierwszy ją słyszałam.
Po latach ponownie pojawiła się ona w radio i tylko dzięki mojemu bratu dowiedziałam się, kto jest jej autorem. BARDZO CI DZIĘKUJĘ :)

Mój pierwszy rapping - czy dobry ? - ocenicie sami :)


"Changes" usłyszałam ponownie 18 lipca 2009 roku i od razu weszła w głąb mojego serca




wtorek, 23 maja 2017

Koncert Kolęd 2014


     17 grudnia 2014 - tej daty nigdy nie zapomnę, a tym bardziej wydarzenia :)
Tego dnia odbyła się kolejna (II) edycja "Koncertu Kolęd".
Tym razem koncert odbył się w MDK'u "Pszczółka" w Inowrocławiu.

     Powtórzyła się sytuacja sprzed roku - nie zdążyłam próbnie zaśpiewać, ale to niczego nie zmieniło :)
Tym razem wystąpiłam w kwartecie z kolędą "Gdy się Chrystus rodzi", a później z utworem "Merry Christmas Everyone" z repertuaru Shakin' Stevens.

Występ przebiegł pomyślnie, tak jak chciałam :) Publiczność nie tak łatwo dała mi zejść ze sceny. Chcieli więcej, chcieli jeszcze raz mnie posłuchać, dlatego zaśpiewałam na koniec koncertu.

Dostałam owacje na stojąco, ogromny aplauz ... Nie mam słów na to, co się wtedy działo.
To było jak spełnienie moich marzeń !


Nie da się tego opisać słowami, to trzeba przeżyć i jestem szczęśliwa, że ja to przeżyłam :)

 
Chciałabym gorąco podziękować publiczności za to, że nie odstąpili mi na krok i z wielką radością bawili się ze mną podczas koncertu :)
AsineD ;*






Walentynki 2014 - koncert


     Pierwsza klasa szkoły średniej obfitowała wieloma występami. Dzięki nim nabierałam więcej pewności siebie i doświadczenia, uczyłam się nowych rzeczy.

Kolejnym występem przed szkolną publicznością był Walentynkowy Koncert.

Zaśpiewałam wtedy dwie piosenki:
Eros Ramazzotti - "Questa Nostra Stagione"
Juanes - "Nada valgo sin tu amor"

Tutaj zrzut z ekranu ze strony szkoły (luty, 2014)


Piosenka mojego ulubionego artysty. Jego piosenek słuchałam już będąc w brzuszku mojej mamy :) Może to właśnie dzięki niemu pragnę spełnić swoje marzenia i dążę do upragnionego celu ? :)





Koncert Kolęd 2014 - pierwsze spotkania ze sceną i publicznością


     W szkole średniej stawiałam pierwsze kroki na scenie. Brałam czynny udział w najróżniejszych występach.

Ten koncert, na którym śpiewałam, był moim pierwszym:

     Koncert Kolęd odbył się 17 grudnia 2013 w auli III Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu.

Na Festiwalu Kolęd w 2013 roku wystąpiłam wraz z koleżanką z klasy. Zaśpiewałyśmy razem piosenkę Shakin'a Stevens'a pt.: "Merry Christmas Everyone" :)

Nie zdążyłyśmy mieć próby, więc stres był ogromny. Na szczęście na scenie wszystko było zupełnie inaczej ! Byłam bardzo uradowana, bo piosenka się w 100% udała.

      Ten koncert przed publicznością pozostanie na zawsze w mej pamięci, gdyż to był mój pierwszy poważny występ przed prawie 200 publicznością.


Wszyscy artyści wraz z prowadzącymi i opiekunem p. Sroczyńską




#5lat AsineD


6 października, 2013

Hey :)

      Dzisiaj mija pięciolecie mojej twórczości. Pamiętam, jakby to było wczoraj.
5 lat temu napisałam swoją pierwszą piosenkę ("Tuo Piccolo Cuore") i ona właśnie zainspirowała mnie do dalszej pracy.

      Muzyka jest moim wielkim hobby. Pisząc piosenki, staram się w nich okazywać uczucia ludzkiego świata. Zawsze, gdy coś stwarzam, muszę mieć wenę...
Piosenka nie jest rzeczą, którą da się napisać "byle jak" i wypromować. Piosenka to dzieło artystyczne, mająca duszę i serce.
Chciałabym, aby jeszcze w tym roku ruszyć "z kopyta", a nie siedzieć w miejscu. Mam nadzieję, że uda mi się wymyślić z przyjaciółmi plan, aby moja twórczość w jakimś stopniu ujrzała światło dzienne.

      Moja muzyka nie będzie monotonna, bo każdy znajdzie coś dla siebie.

Dziękuję wszystkim Wam, za to, że jesteście ze mną :)
Pozdrawiam,
AsineD ;*


__________________________________________

 Post z mojego fanpage sprzed 4 lat. W każdą rocznicę rozpoczęcia mojej działalności świętuję. Wierzę, że z następnym rokiem będę się coraz bardziej rozwijała i spełnię swoje najskrytsze marzenia.

(Kolaż 4 zdjęć - okres szkoły podstawowej i gimnazjum) :o



Piosenka #Euro2012 - konkurs


     Swoją przygodę z muzyką rozpoczęłam dokładnie 6 października 2008 roku.
4 lata później pojawiła się szansa na rozpowszechnienie mojej ukochanej pasji.

Nie pamiętam w jakim miesiącu, bodajże na początku kwietnia Radio Zet ogłosiło Ogólnopolski Konkurs na Oficjalną Piosenkę (Hymn) Polskiej Reprezentacji w Piłce Nożnej na Euro 2012.



Nie wahałam się ani chwili i od razu sięgnęłam po kartkę i długopis.
Napisałam tekst piosenki o naszej reprezentacji i zatytułowałam "Ideał Polskiego Kibica".
Byłam szczęśliwa, że w jeden dzień stworzyłam tekst, ale musiałam jeszcze ogarnąć podkład.

Najprostsza muzyka, parę akordów, pasujący bit - i było gotowe.

Wszystko było dopięte na ostatni guzik. Do momentu, kiedy dowiedziałam się, że osoby biorące udział w konkursie muszą mieć skończone 18 lat... To była dla mnie wstrząsająca wiadomość. Miałam wtedy tylko 15 lat. Byłam zmuszona zrezygnować z udziału w tym konkursie.

Tak moja piosenka "Ideał Polskiego Kibica" trafiła do "szuflady".
Przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w piłce nożnej postanowiłam chociaż refren wstawić na YouTube.  Spotkałam się z wieloma pozytywnymi opiniami o mojej piosence. Sprawiły mi one ogromną radość.

Teraz, patrząc z boku - dużo zmieniłabym w tym utworze. Osobiście nagranie mi się nie podoba. Jestem pewna, że gdybym zrobiła remake tej piosenki, byłaby o wiele lepsza niż wtedy. W wieku 15 lat dopiero poznawałam świat muzyki.

Tekst piosenki znajdziecie tutaj ----> AsineD "Ideał polskiego kibica"