sobota, 8 września 2018

Narodowe Czytanie 2018 - Przedwiośnie

     W tym roku cała Polska czyta "Przedwiośnie" St. Żeromskiego.

     Utwór ten należy do gatunku powieści politycznej, w którym ukazuje się najważniejsze poglądy i idee stawiane w polityce ówczesnego okresu. 

     "Przedwiośnie" jest obowiązkową lekturą szkolną, która odgrywa istotny element polityczny, historyczny i obyczajowy. Znajdziemy w niej ważne motywy literackie. 

Cytat roku:
"O Panie, co losy ludzkości dzierżysz w dłoni Swej,
stojących na progu wieczności do łona przytulić chciej... " ~ fragment pieśni religijnej śpiewanej w chórze kościelnym przez młodego Cezarego Barykę
    

sobota, 1 września 2018

#Konkurs Yazda Energy Drink - AsineD & Zespół MiG


Mój pierwszy poważny konkurs muzyczny, w którym biorę udział ! 🙂


O konkursie dowiedziałam się z Facebook'a. Wyświetlił mi się post sponsorowany, że słynny zespół disco polo - MiG wraz z Yazda Energy Drink organizuje konkurs, w którym można wygrać spotkanie z zespołem na prywatnej imprezie ! Wow ! To dopiero "yazda" ! 



Jesienią ubiegłego roku zespół MiG wydał na rynek swój własny energy drink - Yazda. 
Nie wahałam się ani chwili dłużej, aby zgłosić swoją kandydaturę 🙂
Swoje zgłoszenie wysłałam 2 tygodnie później od rozpoczęcia konkursu, ponieważ wcześniej nie dałabym rady wszystkiego pogodzić - miałam wiele egzaminów na studiach.
Niemniej przez te dni myślałam nad tym, jaki filmik (bądź zdjęcie) udostępnić.

Czytałam w regulaminie, że przyznawane są nagrody w 3 różnych kategoriach.
I kategoria - nagroda główna - 3x zespół MiG przyjeżdża na Twoją prywatną imprezę.
II kategoria - nagroda dodatkowa - 12x zestaw upominkowy (kula disco, zestaw energy drinków, płyta zespołu MiG)
III kategoria - nagroda specjalna, tzw. nagroda za głosy - 3x możliwość wystąpienia na scenie wraz z zespołem MiG.
Ojej ! Jak ja bym chciała mieć okazję z nimi zaśpiewać ! To by było coś niesamowitego ! Tym bardziej, że bardzo lubię ich piosenki; zespół zawitał 2. maja 2018 roku na Majówce z Ziemowitem w Kruszwicy, a nawet miałam przyjemność ich poznać 🙂.


Doczytałam, że 18 osób zostanie nagrodzonych.
Postanowiłam więc spróbować swoich sił 🙂.

Należało zgłosić swoją kandydaturę za pomocą filmiku bądź zdjęcia.
Filmik musiał trwać nie więcej niż 15 sekund - to było główne kryterium ! Już w głowie ułożyłam sobie, że zaśpiewam ich najnowszą piosenkę pt. "Do niej coś czuję", ale żeby było oryginalnie - w 5 różnych językach ! Każdy wers w innym, byleby to pasowało.

Obawiałam się, że refren będzie dłużej trwał, ale udało się wyrobić w 15 sekundach, a dokładnie w 14 sek 🙂.
Nagrałam swoje wykonanie i wrzuciłam je na stronę konkursową.
Na początku miałam jakiś problem, bo filmik nie mógł się dodać, ale po jednym dniu już wszystko było w porządku 🙂.


Udostępniłam na Facebook'u swoje nagranie prosząc przyjaciół, znajomych, fanów o głosy.
Nie sądziłam, że... zdobędę całą rzeszę wspaniałych osób !
Wszyscy dzielili się między swoimi znajomymi tym nagraniem; całymi rodzinami głosowaliście na moje językowe nagranie piosenki, rozsyłaliście w Internecie, gdzie tylko się da. Codziennie oddawaliście swoje głosy na mnie, co mnie do tej pory aż wzrusza !
Każdego dnia notowania przybywały; dostawałam od Was miłe wiadomości, komentarze, a nawet niektórzy z Was przesyłali mi screeny, że przed chwilą na mnie zagłosowali 🙂.
Coś niesamowitego !

Wspólnymi siłami udało się osiągnąć sukces !
6. sierpnia dostałam wiadomość od jednego z organizatorów z informacją o otrzymaniu nagrody publiczności.
Byłam niezwykle zaskoczona, że moja mała twórczość skrywana w czterech ścianach ujrzała światło dzienne. Doceniliście moją pracę samouka.
Bez Was byłoby to niemożliwe ! 🙂

Podzieliłam się z Wami na Facebook'u tą wspaniałą wiadomością:


"Miło mi jest ogłosić, że zostałam #laureatką konkursu Yazda Energy Drink :)
Dzięki wsparciu moich bliskich, przyjaciół, znajomych, fanów zdobyłam #nagrodę #publiczności za największą ilość #głosów do mojego nagrania konkursowego pt.: "MIG w 5 językach" 🌍👪.
Będę miała możliwość #występu na scenie wraz z Zespół Mig oraz zaprezentowania #piosenki 🎤 .
#Niezmiernie #dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do mojego #muzycznego #sukcesu ! Poświęciliście mnóstwo godzin, dni, aby powiadomić innych o konkursie, wysyłaliście niezliczoną ilość zaproszeń i próśb. Włożyliście swoje całe dobre serce, aby mi #pomóc . Ani na chwilę nie zatrzymaliście się - bo nie zwątpiliście we mnie ! :)
Facebook nie pozwala niestety na oznaczenie Was wszystkich, ale pamiętajcie - że każdemu z Was #dziękuję 🌹
#Dziękuję #Wam #jeszcze #raz i nadal będę Wam dziękować !
#Jesteście #wspaniali !
"


Jeszcze raz dziękuję za wiarę we mnie i moją twórczość. Ta wygrana dostarczyła mi ogrom motywacji do ciągłego rozwijania się w kierunku muzycznym.
Cały czas trzeba walczyć o swoje marzenia. Być niezłomnym i wierzyć, że kiedyś marzenia się spełnią. Pozwólmy im na realizację i codziennie stawiajmy jeden krok, który z każdym dniem przybliża nas do osiągnięcia celów 🙂.




sobota, 28 lipca 2018

AsineD ft. Patryk Singer - "Jestem żołnierzem"


Witam Was w deszczowy piątek ☔. Miło mi jest powiadomić, że już niedługo będziecie mogli posłuchać mojej najnowszej piosenki z gościnnym udziałem ... 🎤 A tutaj potrzymam Was w niepewności ;)
🔔 Mam do Was zagadkę - czy na zdjęciu znajduje się jakiś emblemat, który podpowie Wam, o czym/o jakim tytule bądź w jakim gatunku będzie utwór ? Przypatrzcie się uważnie i napiszcie w komentarzu ;)
Pytanie zasadnicze, kiedy premiera ? Szczegółowe informacje zamieszczę na grupie 👪
Życzę Wam, aby ten weekend był pomyślny i wtedy z dobrym nastawieniem wskoczymy w nowy tydzień. Pozdrawiam serdecznie 🙂

Taki oto wpis pojawił się u mnie na fanpage 🙂



#PREMIERA #PIOSENKI !


Witajcie moi Drodzy 🙂

Nareszcie mamy czwartek, a dokładnie dnia 19 lipca 2018 roku.
Informowałam już Was, że niebawem w lipcu ukaże się moja najnowsza #piosenka.
Udało się dotrzymać słowa, z czego bardzo się cieszę.

Piosenka nosi tytuł "#Jestem #żołnierzem".
Napisałam ją 27 października 2017 roku w formie wiersza, ale postanowiłam, że jednak przemienię ją w utwór muzyczny.
Prawdopodobnie ukazałaby się ona 2 miesiące wcześniej, ale nie żałuję jej opóźnienia ! Zdaje się, że tak miało być 🙂

Wykonanie solo byłoby nikłe, gdyby nie duet z Patrykiem 🙂🎧. Patryk Singer - Vocalista. jest półfinalistą programu Zostań Gwiazdą oraz uczestnikiem edycji Must Be The Music Polska 🎤
Piosenka nabrała jeszcze większego kolorytu i w pełni oddaje wszystkie słowa tekstu.
Utwór oraz klip został w całości zrealizowany z pomocą Patryka 🎬.
Jest to nasz pierwszy #muzyczny #duet i mamy nadzieję, że zarówno piosenka, jak i klip do niego, spodobają Wam się 🙂

Patryk, bardzo Ci dziękuję za pomoc i współpracę przy tworzeniu naszego pierwszego duetu muzycznego 💿.
Świetnie nam się razem pracowało, a to zaowocowało równie dobrym kawałkiem 🙂

#Zapraszamy #Was serdecznie do wysłuchania naszej piosenki oraz obejrzenia klipu, który jest tematycznie związany z utworem.
Również i my tam występujemy 🙂
Mamy nadzieję, że wszystko przypadnie Wam do gustu 🙂
Pozdrawiamy serdecznie
#AsineD & #Patryk


"JESTEM ŻOŁNIERZEM" (piosenka):
Tekst piosenki znajduję się na --> AsineD ft. Patryk Singer na tekstowo.pl


Włam na Instagrama 😱


A teraz czarny scenariusz, którego w życiu bym się nie spodziewała !


To był mój wpis na fanpage, który dodałam w późnych godzinach wieczornych...
Rosyjscy hakerzy włamali się na moje konto na Instagramie !
Jak się zorientowałam, że już utraciłam dostęp do profilu ? Całkiem przypadkowo !
Zanim rozpoczął się wykład z historii rozmawiałam ze swoim kolegą z grupy - Jankiem (pozdrawiam Cię 😀), że trzymałam prawdopodobnie najmniejszą książeczkę świata (!), która mieściła się w mojej dłoni !
Chciałam pokazać koledze zdjęcie, które uwieczniłam dodając je właśnie na profilu instagramowym. Już wtedy zdziwiłam się, dlaczego nie jestem automatycznie zalogowana, tylko muszę na nowo wpisywać swój e-mail (bądź nazwę użytkownika) i hasło... Niestety, już nie było czasu na to, bo pan profesor rozpoczynał swój jak zawsze ciekawy wykład 🙂.

Cała akcja trwała niecały dzień, a proces przebiegał bardzo sprawnie.
Nazajutrz serwis Instagrama przechwycił Rosjanów i dzięki temu mogłam odzyskać swoje konto.
Musiałam zmienić hasło i włączyłam (weryfikację konta) uwierzytelnianie dwuskładniowe - które i Wam serdecznie polecam !

O całym tym zajściu i wspaniałemu podejściu serwisu Instagram nagrałam dla Was vlog, w którym dokładnie opowiadam przebieg tej sytuacji. Zwracam tam również uwagę na odpowiednie zabezpieczenie swojego konta - nie tylko na Instagramie !
Mam nadzieję, że moja sytuacja pomoże Wam w lepszej ochronie swoich danych, kont i nie będziecie musieli borykać się z takimi problemami, które ja przeszłam.


Serdecznie zapraszam Was do obejrzenia vloga.
Komentujcie, piszcie, czy udało się Wam odpowiednio zabezpieczyć konto. A może przydarzyła się Wam ostatnio taka sama sytuacja ? Wypowiedzcie się tam :)