Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Nostalgia. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Nostalgia. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 2 kwietnia 2020

Pandemia a muzyka. Co robić ?


Dobry wieczór wszystkim !

Mam nadzieję, że mimo tej strasznej sytuacji w kraju i na świecie nie straciliście ducha nadziei i optymizmu... tak łatwo można poddać się panice...  Wszystko rozumiem... To, co się dzieje nawet nie jesteśmy opisać słowami, jaki ogromny ból przechodzimy... Z całego serca żal mi jest Włoch, do których mam ogromny sentyment. Zastanawiam się cały czas, dlaczego taka tragedia ich spotkała ? Oni pierwsi doświadczyli ataku pandemii... Po prostu ujmę to tak: Dlaczego istnieje ten wirus i co on ma na celu ? Czy to nie czasem początek końca świata ? ... a może początek nowego, lepszego... ?

Niestety, przez pandemię nie jestem w stanie zrealizować teledysku do nowej piosenki... Tak, dokładnie !  Mam przygotowaną muzykę, tekst, a w kwietniu planowałam opublikować MOJĄ najnowszą piosenkę. Jednak ze względu na sytuację niezależną ode mnie plany poszły do szafy... Wszystkie plany legły w gruzach... Pytacie się mnie, kiedy kolejne utwory, a ja co Wam mogę odpowiedzieć ? One są, istnieją w mojej głowie i sercu, ale tak bardzo chcę się z Wami już nimi podzielić. Pragnę przekazać Wam odrobinę radości, abyście mogli zapomnieć o ciężkiej sytuacji choć na chwilę. Cały czas o tym myślę... Jednak bez teledysku nie mogę wydać piosenki... Eh... 
Nie pozostaje mi nic innego, jak Was przeprosić.

Niemniej jednak wierzę, że jak wszystko wróci do normy i wreszcie będę mogła się z Wami podzielić nowościami, nad którymi nieustannie pracuję  Myślę nawet o drugim utworze  
Na dzień dzisiejszy w wolnym czasie (oprócz studiów, pracy, spraw osobistych) mogę jedynie pracować nad nowymi coverami językowymi. Jeśli macie na nie pomysły, piszcie, komentujcie - z chęcią rozważę Wasze propozycje 

Mam w głowie jeszcze dwie ciekawe muzyczne inicjatywy - pytanie: czy da się je zrealizować ? Któż to wie ?  Kwestia "pogadania"  A u Was co słychać ? Mam nadzieję, że jesteście zdrowi. Musimy się trzymać razem w tej ciężkiej sytuacji i pamiętajmy o tym, aby wzajemnie sobie pomagać  Dzisiaj pamiętajmy również o naszym Ukochanym Papieżu - o Św. Janie Pawle II w 15. rocznicę śmierci... Niech spoczywa w pokoju... [*]
Na koniec tego postu dzielę się z Wami promieniem nadziei, ponieważ "Przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro..."  Pamiętajmy o tym...

Miłego wieczorku ;*
AsineD





Najnowszy cover językowy to Morandi "Angels". Ci, którzy jeszcze nie zdążyli obejrzeć, zamieszczam video pod spodem:


środa, 23 sierpnia 2017

Czy to ma sens ?

Życie jest czasem zaskakujące.

Wszystko się powodzi.
Nieoczekiwana pomyślność zdarzeń przeradza się w rutynę. Zaczynamy dostrzegać, że szczęście nam sprzyja. Z tego powodu nie rozwijamy się dalej, nie stawiamy następnym kroków. Machnięcie ręką oznacza, że nie trzeba się aż tak trudzić, by coś osiągnąć - przecież los nam sprzyja !

Fortuna jest nieobliczalna.

Po burzy nastaje słońce  nastaje tęcza.

Jednak... nie zawsze tak jest.
Odwrócmy te słowa:

Po tęczy, po słońcu nastaje burza.

Wszystko, co zbudowaliśmy, nagle zaczyna się sypać. Stoimi w miejscu; nie wiemy, czy iść dalej, czy lepiej czekać na jakikolwiek cud. Jesteśmy zrozpaczeni. Los już nie jest nam sprzyjający. Teraz musimy włożyć jeszcze więcej pracy, by odbudować nasze straty.
Wtedy zastanawiamy się, czy to wszystko tak na prawdę ma jakiś sens ? Czy warto dalej kształtować swoją drogę, którą się podążało latami.

Czy to ma sens?

Niekiedy i ja stawiam sobie takie pytanie w momencie mojego moralnego upadku.

Jak na nie mam odpowiedzieć ?

To proste !
Przypominam sobie moje najpiękniejsze artystyczne chwile, przeglądam mojego bloga ze zdjęciami, słucham swoim utworów i sprawdzam, czy jest postęp w moim umiejętnościach wokalnych, oglądam wszystkie moje nagrania na YouTube, wspominam sobie wszystkich tych ludzi, co mi pomogli, wsparli mnie...
I dopiero wtedy mogę odpowiedzieć na postawione wyżej pytanie.

Pytanie: Czy to ma sens ?
Odpowiedzieć: Tak, to ma sens.

... ponieważ nie wyobrażam sobie mojego życia bez muzyki, literatury... ❤

Asii ;*