Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Literatura. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Literatura. Pokaż wszystkie posty

piątek, 6 października 2017

#9 lat AsineD

Witam wszystkich w piątek. 

Ten dzień nie jest dla mnie zwykłym dniem w kalendarzu.
Właśnie to wtedy (6 października 2008 roku) rozpoczęła się moja wielka przygoda z muzyką.
Tego, jakże wtedy słonecznego dnia, napisałam swoją pierwszą piosenkę pt.: "Tuo piccolo cuore". 


Do dnia dzisiejszego nie porzuciłam tej artystycznej pasji. Cały czas dążę do wyznaczonego celu.
Tak, to już 9 lat...
Ten czas tak szybko minął. 


Oczywiście, więcej było tych upadków, niż wzlotów. Jednak, starałam się przetrwać nawet ciężki okres w moim życiu. Walczyłam o, dla i z muzyką. 


Podsumowując ostatni rok mojej pracy artystycznej mogę przyznać, że wreszcie udało mi się poprawić swoje umiejętności. Z każdym nowym filmikiem, który pojawia się co piątek na YouTube, nabieram doświadczenia. Staram się nie stać w miejscu, tylko wytrwale pracować na sukces.
Muzyka jest moim życiem. Bez niej nie byłabym tą samą osobą, którą jestem dzisiaj.


Chciałabym ogromnie podziękować wszystkim tym, którzy wspierają mnie w tym przedsięwzięciu. Dziękuję za wszelkie komentarze, Wasze miłe słowa, udostępnienia.
Mam nadzieję, że ta "muzyczna armia", którą zbudowałam od podstaw, stanie się jeszcze silniejsza.
Dziękuję za te piękne i wkońcu szczęśliwe 9 lat 😊












sobota, 2 września 2017

Narodowe Czytanie 2017 - "Wesele"

Jak co roku cały naród świętuje obchody literatury polskiej.
Dzisiaj (2.09) cała Polska będzie czytała/czyta "Wesele" St. Wyspiańskiego. 

Narodowe Czytanie rozpocznie się tradycyjnie od odczytania fragmentów dramatu przez Parę Prezydencką, w Warszawie.

Jako osoba pisząca wiersze i opowiadania, serdecznie zachęcam do przeczytania "Wesela". Dramat St. Wyspiańskiego jest obowiązkową lekturą w szkole średniej. Warto ją dobrze znać np. ze względu na ukazanie obrazu przekroju społeczeństwa polskiego w 1900 roku.
"(...) trzeba iść za serdecznym głosem
i nie pozwolić się kpać*".
~ wypowiedź Pana Młodego - akt I, scena XIII (fragment)
____________
* kpać - wykpić

środa, 23 sierpnia 2017

Czy to ma sens ?

Życie jest czasem zaskakujące.

Wszystko się powodzi.
Nieoczekiwana pomyślność zdarzeń przeradza się w rutynę. Zaczynamy dostrzegać, że szczęście nam sprzyja. Z tego powodu nie rozwijamy się dalej, nie stawiamy następnym kroków. Machnięcie ręką oznacza, że nie trzeba się aż tak trudzić, by coś osiągnąć - przecież los nam sprzyja !

Fortuna jest nieobliczalna.

Po burzy nastaje słońce  nastaje tęcza.

Jednak... nie zawsze tak jest.
Odwrócmy te słowa:

Po tęczy, po słońcu nastaje burza.

Wszystko, co zbudowaliśmy, nagle zaczyna się sypać. Stoimi w miejscu; nie wiemy, czy iść dalej, czy lepiej czekać na jakikolwiek cud. Jesteśmy zrozpaczeni. Los już nie jest nam sprzyjający. Teraz musimy włożyć jeszcze więcej pracy, by odbudować nasze straty.
Wtedy zastanawiamy się, czy to wszystko tak na prawdę ma jakiś sens ? Czy warto dalej kształtować swoją drogę, którą się podążało latami.

Czy to ma sens?

Niekiedy i ja stawiam sobie takie pytanie w momencie mojego moralnego upadku.

Jak na nie mam odpowiedzieć ?

To proste !
Przypominam sobie moje najpiękniejsze artystyczne chwile, przeglądam mojego bloga ze zdjęciami, słucham swoim utworów i sprawdzam, czy jest postęp w moim umiejętnościach wokalnych, oglądam wszystkie moje nagrania na YouTube, wspominam sobie wszystkich tych ludzi, co mi pomogli, wsparli mnie...
I dopiero wtedy mogę odpowiedzieć na postawione wyżej pytanie.

Pytanie: Czy to ma sens ?
Odpowiedzieć: Tak, to ma sens.

... ponieważ nie wyobrażam sobie mojego życia bez muzyki, literatury... ❤

Asii ;*