sobota, 7 września 2019

Narodowe Czytanie 2019 - Nowele Polskie


W ubiegłym roku cały nasz naród czytał powieść polityczną pt.: "Przedwiośnie" autorstwa Stefana Żeromskiego. Podczas tegorocznej edycji Narodowego Czytania mieliśmy do dyspozycji Nowele Polskie. Wśród autorów należy wymieniać Elizę Orzeszkową, Marię Konopnicką, Bolesława Prusa, Bruno Schulza, Władysława Stanisława Reymonta, Stefana Żeromskiego, Henryka Sienkiewicza oraz Henryka Rzewuskiego.



Utwory tych autorów cechuje głęboka refleksja pomiędzy człowiekiem, a społeczeństwem.
Znajdziemy również polskość i wrażliwość bohaterów, którzy uzmysławiają nam, że nie wolno stracić miłości do ojczyzny. Z postawy bohaterów można wyciągać wnioski o byciu szlachetnym i postawie godnej naśladowania.



Każda miejscowość z pewnością organizowała Dzień Narodowego Czytania, które odbywało się np. w bibliotece miejskiej.
U mnie również to wydarzenie miało miejsce. Wówczas można było otrzymać pamiątkową pieczątkę, jeśli posiadało się swój własny egzemplarz nowel chociażby jednego z wyżej wymienionych autorów.



Cytat roku: "Czy ja tu przyszedł jak do karczmy ? Zjadł, wypił i nie zapłacił ? Nu, ja tu nie przyszedł jak do karczmy ! Ja tu tak w to miasto urósł jak ta brzezina w lesie ! Zjadł ja tu kawałek chleba, prawda jest. Wypił też wody, i to prawda jest. Ale za tego chleba i za tej wody ja zapłacił. Czym ja zapłacił ? Pan dobrodziej chce wiedzieć, czym ja zapłacił ?
Wyciągnął przed siebie obie spracowane, wyschłe i żylaste ręce.
- Nu (...), ja tymi dziesięciu palcami zapłacił ! (...) ~ fragment rozmowy Mendla Gdańskiego* z Zegarmistrzem

* "Mendel Gdański" nowela Marii Konopnickiej



poniedziałek, 29 lipca 2019

AsineD - Z Tobą mogę iść przez świat (NOWA PIOSENKA)


19 maja 2019 roku została opublikowana moja najnowsza piosenka pt.: "Z Tobą mogę iść przez świat" 🎧




Dzięki temu, że wiara czyni cuda, udało się zrealizować mój kolejny cel




Piosenka zyskała niesamowitą popularność w Internecie. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu, również tym, którzy dobrym słowem nieustannie wspierają moją twórczość

Jak to powiedział mój Przyjaciel: "Żeby coś mieć, trzeba bardzo, bardzo chcieć", a ja dodam - i nieustannie dążyć do celu nawet, jeśli na swojej drodze spotyka się przeróżne przeszkody.
Jestem szczęśliwa, że coraz więcej ludzi może mnie docenić 😊



Tym utworem dzielę się z Wami radością i słowami o czymś magicznym, bez czego człowiek nie jest w stanie funkcjonować
Podziękowania kieruję do Was wszystkich i dziękuję, że jesteście !
Pozdrawiam serdecznie
AsineD ;*




Nie sądziłam, że ta piosenka istotnie "pójdzie przez świat" ! 😮 Pewnego dnia otrzymałam informację, że moja osoba znajduje się w wyszukiwaniach Google, a utwór dotarł nawet do serwisów, takich jak Deezer czy Muzyka Google Play ! 😮🙈




Jestem aż wzruszona widząc to, co się dzieje wokół mnie... Wszystko zaczyna iść w dobrym kierunku... 😇 Nie osiągnęłabym tyle, gdybyście nie byli ze mną. Wasze wsparcie jest dla mnie bardzo ważne ! 🍀




Kto jeszcze nie widział utworu "Z Tobą mogę iść przez świat" zostawiam nagranko. Wystarczy kliknąć w szary trójkącik na obrazku pod spodem ▶:

 

🎧 Piosenka jest również dostępna w oficjalnych serwisach streamingowych, m.in:
🎵 Spotify
🎵 Deezer
🎵 Amazon Music
🎵 Muzyka Google Play
🎵 Soundcloud



Dziękuję za Wasze wsparcie ! Pozdrawiam słonecznie ! 😇

niedziela, 7 kwietnia 2019

Nowa piosenka AsineD ! 🎤 🎧


Dobry wieczór moi Drodzy 😉

Mamy godzinę 00:19, a ja co tutaj robię zamiast spać ? Chciałabym się podzielić z Wami dobrą nowiną. Otóż już niedługo będziecie mogli usłyszeć moją najnowszą piosenkę ! 🎤 🎧



Tym razem będzie to coś zupełnie innego pod każdym względem - myślę, że uda mi się Was zaskoczyć 😊

Mnóstwo czasu poświęciłam na doprecyzowanie najmniejszego szczegółu w utworze tak, aby spełniał moje oczekiwania.
Muszę przyznać, że niekiedy brakowało tej cierpliwości, kiedy wszystko będzie gotowe - jednak ten czas oczekiwania widocznie się opłacił 😇

W ten weekend udało się wszystko zrealizować i dopiąć na ostatni guzik. Teraz tylko potrzeba pełnej świadomości, potwierdzenia, że ta wersja piosenki jest odpowiednia i ostateczna.



W najbliższym czasie zacznie się kręcić ujęcia do teledysku 🎬, wówczas dowiedzie się czegoś więcej o piosence.

Zapraszam do obserwowania moich social media, abyście byli na bieżąco z premierą.

Obiecuję, że będziecie pozytywnie zaskoczeni i uradowani 😇


Dobrej nocki Wam życzę 😉
AsineD

sobota, 5 stycznia 2019

Nowy Rok 2019 - nowe cele

Dobry wieczór moi Drodzy !

Na wstępie mojego krótkiego postu chciałabym Wam złożyć najserdeczniejsze życzenia na Nowy 2019 Rok, który MUSI być i dla Was pięknym czasem w Waszym życiu 🌟

Wczoraj podzieliłam się z Wami wiadomością na Facebook'u, że dopiero początek roku, a już zaczynają się pomyślne wieści ! Jakie ? Wybaczcie, ale jeszcze nie mogę niczego zdradzić 🙂

Ułożyłam sobie postanowienia noworoczne (zrobiłam to po raz pierwszy !) i mam nadzieję, że uda mi się każdy z tych podpunktów zrealizować - jeden już się spełnia 🎤 🍀
Trzymajcie kciuki, a na pewno podzielę się z Wami specjalnym filmikiem pt.: "Słoik wspomnień 2019", który pojawi się pod koniec roku... Hehe, ale lepiej żyć dniem dzisiejszym. Po prostu "carpe diem i do przodu" 😉

Dziękuję za wszystkie Wasze wiadomości z życzeniami, komentarze. To pokazuje, jaką macie moc ! Dziękuję Wam za to wsparcie i cieszę się, że mogę odwdzięczyć się właśnie w sposób, który jest mi najbardziej bliski - poprzez muzykę 🎼

Wszystkiego dobrego moi kochani !
Do zobaczenia niedługo 😉


sobota, 8 września 2018

Narodowe Czytanie 2018 - Przedwiośnie

     W tym roku cała Polska czyta "Przedwiośnie" St. Żeromskiego.

     Utwór ten należy do gatunku powieści politycznej, w którym ukazuje się najważniejsze poglądy i idee stawiane w polityce ówczesnego okresu. 

     "Przedwiośnie" jest obowiązkową lekturą szkolną, która odgrywa istotny element polityczny, historyczny i obyczajowy. Znajdziemy w niej ważne motywy literackie. 

Cytat roku:
"O Panie, co losy ludzkości dzierżysz w dłoni Swej,
stojących na progu wieczności do łona przytulić chciej... " ~ fragment pieśni religijnej śpiewanej w chórze kościelnym przez młodego Cezarego Barykę
    

sobota, 1 września 2018

#Konkurs Yazda Energy Drink - AsineD & Zespół MiG


Mój pierwszy poważny konkurs muzyczny, w którym biorę udział ! 🙂


O konkursie dowiedziałam się z Facebook'a. Wyświetlił mi się post sponsorowany, że słynny zespół disco polo - MiG wraz z Yazda Energy Drink organizuje konkurs, w którym można wygrać spotkanie z zespołem na prywatnej imprezie ! Wow ! To dopiero "yazda" ! 



Jesienią ubiegłego roku zespół MiG wydał na rynek swój własny energy drink - Yazda. 
Nie wahałam się ani chwili dłużej, aby zgłosić swoją kandydaturę 🙂
Swoje zgłoszenie wysłałam 2 tygodnie później od rozpoczęcia konkursu, ponieważ wcześniej nie dałabym rady wszystkiego pogodzić - miałam wiele egzaminów na studiach.
Niemniej przez te dni myślałam nad tym, jaki filmik (bądź zdjęcie) udostępnić.

Czytałam w regulaminie, że przyznawane są nagrody w 3 różnych kategoriach.
I kategoria - nagroda główna - 3x zespół MiG przyjeżdża na Twoją prywatną imprezę.
II kategoria - nagroda dodatkowa - 12x zestaw upominkowy (kula disco, zestaw energy drinków, płyta zespołu MiG)
III kategoria - nagroda specjalna, tzw. nagroda za głosy - 3x możliwość wystąpienia na scenie wraz z zespołem MiG.
Ojej ! Jak ja bym chciała mieć okazję z nimi zaśpiewać ! To by było coś niesamowitego ! Tym bardziej, że bardzo lubię ich piosenki; zespół zawitał 2. maja 2018 roku na Majówce z Ziemowitem w Kruszwicy, a nawet miałam przyjemność ich poznać 🙂.


Doczytałam, że 18 osób zostanie nagrodzonych.
Postanowiłam więc spróbować swoich sił 🙂.

Należało zgłosić swoją kandydaturę za pomocą filmiku bądź zdjęcia.
Filmik musiał trwać nie więcej niż 15 sekund - to było główne kryterium ! Już w głowie ułożyłam sobie, że zaśpiewam ich najnowszą piosenkę pt. "Do niej coś czuję", ale żeby było oryginalnie - w 5 różnych językach ! Każdy wers w innym, byleby to pasowało.

Obawiałam się, że refren będzie dłużej trwał, ale udało się wyrobić w 15 sekundach, a dokładnie w 14 sek 🙂.
Nagrałam swoje wykonanie i wrzuciłam je na stronę konkursową.
Na początku miałam jakiś problem, bo filmik nie mógł się dodać, ale po jednym dniu już wszystko było w porządku 🙂.


Udostępniłam na Facebook'u swoje nagranie prosząc przyjaciół, znajomych, fanów o głosy.
Nie sądziłam, że... zdobędę całą rzeszę wspaniałych osób !
Wszyscy dzielili się między swoimi znajomymi tym nagraniem; całymi rodzinami głosowaliście na moje językowe nagranie piosenki, rozsyłaliście w Internecie, gdzie tylko się da. Codziennie oddawaliście swoje głosy na mnie, co mnie do tej pory aż wzrusza !
Każdego dnia notowania przybywały; dostawałam od Was miłe wiadomości, komentarze, a nawet niektórzy z Was przesyłali mi screeny, że przed chwilą na mnie zagłosowali 🙂.
Coś niesamowitego !

Wspólnymi siłami udało się osiągnąć sukces !
6. sierpnia dostałam wiadomość od jednego z organizatorów z informacją o otrzymaniu nagrody publiczności.
Byłam niezwykle zaskoczona, że moja mała twórczość skrywana w czterech ścianach ujrzała światło dzienne. Doceniliście moją pracę samouka.
Bez Was byłoby to niemożliwe ! 🙂

Podzieliłam się z Wami na Facebook'u tą wspaniałą wiadomością:


"Miło mi jest ogłosić, że zostałam #laureatką konkursu Yazda Energy Drink :)
Dzięki wsparciu moich bliskich, przyjaciół, znajomych, fanów zdobyłam #nagrodę #publiczności za największą ilość #głosów do mojego nagrania konkursowego pt.: "MIG w 5 językach" 🌍👪.
Będę miała możliwość #występu na scenie wraz z Zespół Mig oraz zaprezentowania #piosenki 🎤 .
#Niezmiernie #dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do mojego #muzycznego #sukcesu ! Poświęciliście mnóstwo godzin, dni, aby powiadomić innych o konkursie, wysyłaliście niezliczoną ilość zaproszeń i próśb. Włożyliście swoje całe dobre serce, aby mi #pomóc . Ani na chwilę nie zatrzymaliście się - bo nie zwątpiliście we mnie ! :)
Facebook nie pozwala niestety na oznaczenie Was wszystkich, ale pamiętajcie - że każdemu z Was #dziękuję 🌹
#Dziękuję #Wam #jeszcze #raz i nadal będę Wam dziękować !
#Jesteście #wspaniali !
"


Jeszcze raz dziękuję za wiarę we mnie i moją twórczość. Ta wygrana dostarczyła mi ogrom motywacji do ciągłego rozwijania się w kierunku muzycznym.
Cały czas trzeba walczyć o swoje marzenia. Być niezłomnym i wierzyć, że kiedyś marzenia się spełnią. Pozwólmy im na realizację i codziennie stawiajmy jeden krok, który z każdym dniem przybliża nas do osiągnięcia celów 🙂.