sobota, 28 lipca 2018

AsineD - "It's never too late"


Piękny początek tygodnia, w dacie 19. luty 2018 !
Zapraszam Was na #premierę mojej w pełni autorskiej #piosenki pt. "It's never too late" (z ang. "Nigdy nie jest za późno").

Tekst utworu napisałam 9 lat temu, kiedy miałam 12 lat. Pod koniec sierpnia sięgnęłam po ten #tekst jeszcze raz. Naniosłam istotne poprawki, korektę w tłumaczeniu, a we wrześniu rozpoczęłam #komponowanie muzyki.
Już wcześniej w głowie zaplanowałam sobie brzmienie tej piosenki, ale sztuką było ten pomysł przelać na odpowiednie #instrumenty !
Udało mi się nanieść kwestię z pianina, ale to był tylko fundament utworu !
.
"It's never too late" nie zrealizowałoby się, gdyby nie Patryk Singer - Vocalista. :) , któremu jestem ogromnie #wdzięczna za jego #pomoc w tworzeniu muzyki.
Patryk poświęcił ze mną mnóstwo godzin, dni, tygodni, aby w pełni móc "poczuć ten utwór". Pamiętam, jak wymienialiśmy się pomysłami, próbkami, by wybrać jak najlepiej :)
Mam nadzieję, że przeczytasz mój post i go skomentujesz :) Chcę wyrazić moją #wdzięczność ! Doceniam Twoje #poświęcenie :* .
#Dziękuję Ci bardzo z całego serca, że dzięki Tobie #spełniłam jedno ze swoich #marzeń i postawiłam kolejny #krok w realizacji swoich artystycznych #planów :) :* .
.
Serdecznie zapraszam do #obejrzenia :)
Napiszcie, jak #wrażenia, czy się podoba :)
.
#PS W teledysku dodane są #napisy polskie. Jeśli się automatycznie nie włączą, kliknijcie w ikonkę przy nagraniu.


Tekst piosenki wraz z tłumaczeniem jest dostępny tutaj --> AsineD na tekstowo.pl







piątek, 6 października 2017

#9 lat AsineD

Witam wszystkich w piątek. 

Ten dzień nie jest dla mnie zwykłym dniem w kalendarzu.
Właśnie to wtedy (6 października 2008 roku) rozpoczęła się moja wielka przygoda z muzyką.
Tego, jakże wtedy słonecznego dnia, napisałam swoją pierwszą piosenkę pt.: "Tuo piccolo cuore". 


Do dnia dzisiejszego nie porzuciłam tej artystycznej pasji. Cały czas dążę do wyznaczonego celu.
Tak, to już 9 lat...
Ten czas tak szybko minął. 


Oczywiście, więcej było tych upadków, niż wzlotów. Jednak, starałam się przetrwać nawet ciężki okres w moim życiu. Walczyłam o, dla i z muzyką. 


Podsumowując ostatni rok mojej pracy artystycznej mogę przyznać, że wreszcie udało mi się poprawić swoje umiejętności. Z każdym nowym filmikiem, który pojawia się co piątek na YouTube, nabieram doświadczenia. Staram się nie stać w miejscu, tylko wytrwale pracować na sukces.
Muzyka jest moim życiem. Bez niej nie byłabym tą samą osobą, którą jestem dzisiaj.


Chciałabym ogromnie podziękować wszystkim tym, którzy wspierają mnie w tym przedsięwzięciu. Dziękuję za wszelkie komentarze, Wasze miłe słowa, udostępnienia.
Mam nadzieję, że ta "muzyczna armia", którą zbudowałam od podstaw, stanie się jeszcze silniejsza.
Dziękuję za te piękne i wkońcu szczęśliwe 9 lat 😊












środa, 6 września 2017

"Kiedy artysta spotka artystę..." - Patryk Singer & AsineD

Witajcie moi Drodzy !
Miło mi jest Was przywitać ponownie po "małej" nieobecności na blogu.
Fakt, wrzucałam parę nowych postów, ale nie były one zbyt długie.

Dzisiejszy post wyrówna wszystkie braki ;)
Zapraszam do lektury :)

"Kiedy artysta spotka artystę..."  🎧


19 lutego moje grono znajomych na Facebook'u powiększyło się o 1 osobę.
Patryk Singer wysłał mi zaproszenie.
Pewnie zapytacie, kto to jest ?

Patryk Singer jest młodym wokalistą. Oprócz śpiewania, pisze teksty piosenek oraz komponuje muzykę. W międzyczasie zapraszany jest na przeróżne koncerty, lokalne festiwale. Ma ogromną wiedzę na temat emisji głosu i całokształtu muzycznego. Kręgi jego zainteresowań nie ograniczają się tylko i wyłącznie do muzyki. Patryk pasjonuje się historią. Jest laureatem wielu konkursów i olimpiad. Interesuje się również sportem, polityką, dobrym filmem i ciekawą książką.



(źródło: prywatne, Facebook)

Pamiętam, jak się poznaliśmy 😄
Jak co roku w maju odbywa się Eurowizja. Przed wielkim finałem są eliminacje.
Wyświetlił mi się taki post na Facebook'u i pamiętam, jak zaciekawił mnie jeden komentarz. Ta intrygująca, a jakże prawdziwa (!) opinia wywarła na mnie ogromne (pozytywne) wrażenie. W końcu znalazł się ktoś, kto powiedział prawdę na temat współczesnego konkursu piosenki.

Pamiętam, że polubiłam komentarz Patryka i go poparłam w kilku moich słowach.
Za parę godzin dostałam odpowiedź, a w skrzynce czekało właśnie zaproszenie do znajomych od Patryka Singera😉




 Przez ten czas wymienialiśmy się swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami, wzajemnie się poznawaliśmy....
Do czasu... 😉

3 sierpnia 2017 roku Patryk dodał na YouTube swoją autorską piosenkę, która będzie zapowiadała jego debiutancki album pt.: "Zmierzając do Ciebie".

Posłuchałam jej raz, potem ponownie do niej wróciłam. Chyba z 10 razy (non stop) słuchałam nowego utworu Patryka i wiedziałam jedno - bardzo, ale to bardzo mi się spodobała. Śpiew, tekst - pierwsza klasa, muzyka - niesamowita. Sami posłuchajcie🎤






W naszej kolejnej rozmowie o muzyce, Patryk zapytał mnie o możliwość stworzenia takiego coveru językowego do jednej z jego piosenek.
Oglądał moje filmiki, a covery językowe przypadły mu do gustu.

Oczywiście - nie mogłam postąpić inaczej. "Odnalazłem Cię" stała się hitem i moim ulubionym utworem Patryka. Bez najmniejszego zastanowienia, który utwór mam wybrać do coveru językowego, od razu wskazałam na "Odnalazłem Cię".

Projekt językowy od początku do końca był/jest/będzie wspólny.
Codziennie przygotowywałam się, aby jak najlepiej zaśpiewać piosenkę. Patryk był cały czas na bieżąco.
Po prawie miesiącu cover językowy był już gotowy.
A oto efekt naszej wspólnej pracy:




Mam nadzieję, że spodobają się Wam oba wykonania :)
Możecie na bieżąco śledzić rozwój artystyczny Patryka:

🔽YouTube🔽 https://www.youtube.com/channel/UCsa28uDnC4g5WS5NJdyQOjg
🔽Fanpage🔽 https://www.facebook.com/VocaListVocal/

Pamiętajcie, aby zasubskrybować kanał Patryka --> Voca Lista

Reasumując, wspólna koncepcja okazała się świetnym pomysłem promującym twórczość Patryka.
Dzięki wspólnemu działaniu w projekcie językowym, zaprzyjaźniliśmy się. 😊

Wierzę, że na jednym projekcie się nie skończy.
Oboje cały czas będziemy rozwijali swoje umiejętności, aby móc je w pełni wykorzystać w przyszłości. 🍀

Dziękujemy pięknie za wszystkie komentarze, łapki w górę oraz subskrypcje. Ta ilość wyświetleń, zarówno w oryginalnym wykonaniu Patryka, jak i w coverze, motywuje nas jeszcze bardziej.
Dziękujemy, że mamy takie świetne grono fanów !

Patryk - pozwól, że teraz bezpośrednio odniosę się do Ciebie.
Ogromnie dziękuję Ci za podsunięcie pomysłu na cover językowy do Twojej piosenki.
Dziękuję Ci również za udostępnienie Twojego wizerunku, video, wersji instrumentalnej jak i tekstu piosenki. :)
To wspólne wykonanie podniosło mnie na duchu.
Z całego serca życzę Ci, aby każde Twoje marzenie się spełniło. Wierzę, że pewnego pięknego dnia staniesz się słynnym artystą, znanym na całym świecie. Życzę Ci również, aby wszystkie Twoje utwory stały się hitami i rozbrzmiewały w każdej stacji radiowej oraz telewizyjnej.
Dziękuję Ci ślicznie, że za każdym razem podarowujesz mi słowa otuchy, kiedy mam chwilę zwątpienia i upadam.
Cieszę się niezmiernie, że się poznaliśmy 😊

"Artysty nie zrozumiesz, jeżeli sam nie jesteś artystą" ~ AsineD





   
            PATRYK SINGER (VOCALISTA)                                                    ASINED



_______________________ 
(źródła zdjęć: prywatne, Facebook)

_____________________________
AsineD, Patryk Singer, Vocalista, Voca Lista, Odnalazłem Cię, Zmierzając do Ciebie, cover językowy

sobota, 2 września 2017

Narodowe Czytanie 2017 - "Wesele"

Jak co roku cały naród świętuje obchody literatury polskiej.
Dzisiaj (2.09) cała Polska będzie czytała/czyta "Wesele" St. Wyspiańskiego. 

Narodowe Czytanie rozpocznie się tradycyjnie od odczytania fragmentów dramatu przez Parę Prezydencką, w Warszawie.

Jako osoba pisząca wiersze i opowiadania, serdecznie zachęcam do przeczytania "Wesela". Dramat St. Wyspiańskiego jest obowiązkową lekturą w szkole średniej. Warto ją dobrze znać np. ze względu na ukazanie obrazu przekroju społeczeństwa polskiego w 1900 roku.
"(...) trzeba iść za serdecznym głosem
i nie pozwolić się kpać*".
~ wypowiedź Pana Młodego - akt I, scena XIII (fragment)
____________
* kpać - wykpić